tkanynni_roletuТканинні ролети, або ж “рулонні штори” це – прекрасна альтернатива системі жалюзі і відмінне доповнення до штор, гардин або фіранок. Завдяки різноманітності тканин, фактур і забарвлень, тканинні ролети легко доповнять ваш інтер’єр, створять атмосферу затишку і комфорту.

Сьогодні на ринку представлена велика кількість різноманітних варіантів тканинних ролетів як по функціональності, так по зовнішньому вигляду і ціні. Кожен зможе знайти ідеальний варіант для своєї оселі.

Тканинні ролети: види та функціональні характеристики.

Перш ніж обрати рулонні штори потрібно визначитись які основні функції будуть виконувати такі ролштори та які типи існують. Тому пропонуємо розглянути основні функціональні характеристики тканинних ролетів та їх типи.

Основна функція, яку виконують тканинні ролети на вікна  – це захист від проникнення сонячних променів в приміщення, а також елемент декору, який підкреслить інтер’єр вашої оселі.

Так, за ступенем проникнення світла ролети поділяються на:

  • Прозорі. Рулонні аналоги фіранок. Затримують до 25% сонячних променів і не заважатимуть милуватися видами з вікна. Такі штори можна використовувати для вітальні, столової та інших приміщення де важливе проникнення сонячного світла.
  • Напівпрозорі. Виконують функцію гардин. Такі тканинні ролети затемняють кімнату приблизно на 50 % . Світло проходячи через них, стає м’яким, розсіяним і приємним для очей.
  • Dim-Out (дімаут). За ступенем світлозахисту нагадують легкі, але щільні фіранки. Захищають від світла приблизно на 75%, не пропускають вуличні протяги і допомагають зберегти в кімнаті комфортну температуру повітря.
  • Black-Out (блекаут). Рулонні штори з тканини блек-аут не пропускають сонячних променів і затемняють кімнату на 100%. Такі ролштори дозволяють зберегти тепло і прохолоду, а також захищають від зовнішнього шуму. Такі штори найчастіше використовують для спальні та дитячої.

Крім того, для виготовлення тканинних ролетів використовують різні типи тканин, які в свою чергу будуть впливати на проникнення світла в приміщення, а також підкреслювати інтер’єр вашої оселі. Так, виділяють наступні види тканин для ролштор:  однотонна, структурна та жакардова тканина.

Крім того, тканину для рулонних штор за складом поділяють на натуральну, синтетичну та змішану. Сучасні технології дозволяють виготовляти суміші матеріалів, які ззовні виглядають як натуральні аналоги, проте перевершують їх по довговічності та зносостійкості. Найчастіше ролштори виготовляють з таких матеріалів як: льон, джут  і бамбукова та рисова соломка, поліестер та суміші тканин: поліестер та котон, поліестер та віскоза.

tkanynni rolety blackoutТканинні ролети, які мають декоративну тканину практично не захищають від сонячних променів, а призначені для доповнення інтер’єру приміщення. Ролети з напівпрозорої тканини часто використовують на балконах, кабінеті, кухні і вітальні. Тобто приміщеннях, де потрібне денне світло.

Для спальні та дитячої кімнати бажано вибирати ролети, які не будуть просвічуватись пропускати сонячні промені. Ідеальним варіантом для таких приміщень будуть рулонні штори black-out. Для кухні та інших побутових приміщень найкращим варіантом будуть однотонні тканинні ролети нейтральних тонів, щоб вони не дратували очі і не відволікали. Наприклад, жовті, пастельні чи пісочні. Ці кольори наповнюють приміщення світлом і створюють затишну атмосферу. Заспокійливу дія мають тканинні ролети зеленого кольору.

Рулонні штори закритого та відкритого типу.

В залежності від типу кріплення рулонні штори бувають відкритого і закритого типу. Основна відмінність даних видів тканинних ролетів – механізм системи кріплення тканини.

Тканинні ролети відкритого типу є найпоширенішою і бюджетною системою. Їх робочий механізм дуже простий. Потягнувши за ланцюжок, Ви обертаєте вал, і намотуєте на нього полотно. Завдяки простоті системи дуже легко самостійно визначити розміри ролет. Вони підходять практично для будь-яких вікон і монтаж не викличе труднощів. Всі видимі елементи механізму виготовляються в білому або коричневому кольорі.

Тканинні ролети закритого типу відрізняються від відкритих, наявністю напрямних, які фіксують полотно при русі. Вал прихований декоративним коробом, що захищає механізм і тканину від зовнішнього впливу. Ця система підходить тільки для пластикових або дерев’яних вікон зі склопакетами.

Обираємо найкращий варіант тканинних ролетів.

Тож тепер, коли ви знаєте, які типи тканинних ролетів існують ви можете підібрати варіант, який підходитиме саме Вам:

  1. визначіть, яку функцію будуть виконувати тканинні ролети і для яких приміщень вони потрібні;
  2. визначте розміри необхідних вам рулонних штор;
  3. визначтесь з механізмом (закриті, відкриті) та підберіть необхідний колір та дизайн. У нашому каталозі ви знайдете широкий вибір тканинних ролетів різних фактур, дизайнів та кольорів.

Тканинні ролети на вікна, сьогодні, це не розкіш, а необхідністю. Додайте у ваш інтер’єр затишку і комфорту, зробіть його сучасним за допомогою наших тканинних ролетів!

Leave A Comment


×


×